ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Dhjetë vitet e fundit më pak të sëmurë nga kanceri në SHBA

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Enisi.1Numri i postimeve : 635
Join date : 17/01/2009

MesazhTitulli: Dhjetë vitet e fundit më pak të sëmurë nga kanceri në SHBA   Sat Jan 17, 2009 7:23 pm

Dhjetë vitet e fundit më pak të sëmurë nga kanceri në SHBA
Instituti amerikan për luftën kundër kancerit të martën ka njoftuar se në bazë të të dhënave më të reja, është hera e parë që në SHBA vërehet rënie e numrit të sëmurëve me kancer.
Hulumtimi amerikan ka përfshirë periudhën e fundit dhjetëvjeçare (nga viti 1998), ndërsa rënia e numrit të sëmurëve meshkuj dhe femra është vlerësuar për 0.8 %.

Zvogëlimi i rasteve me kancer është vërejtur te të gjitha llojet e kancerit, ndërsa vdekshmëria nga kanceri tash e disa vite është në rënie, falë intervenimit të hershëm dhe terapisë adekuate
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Dhjetë vitet e fundit më pak të sëmurë nga kanceri në SHBA
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kronologjia e ngjarjeve që nga vitet 600 para Krishtit deri më sot
» Qamil L. Zekolli:Me rastin e përkujtimit të trembëdhjetëvjetorit të rënjes heroike të Komandantit të Brigadës 121-"Kumanova" të UCK-së, Ismet Jashari dhe 65 dhe Dëshmorëve të kësaj Brigade
» Dënimi i bllokmenëve: Ramiz Alia më pak vite burg se vartësit e tij
» Mitrush Kuteli në përvjetorin e vdekjes
» U jepet lamtumira e fundit 4 policëve të vrarë në Durrës

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
( ( KsT-GrouP ) ) :: Shkenca :: Biologjia-
Kërce tek: