ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si me rrit shpejtesin e downloadit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Enisi.1Numri i postimeve : 635
Join date : 17/01/2009

MesazhTitulli: Si me rrit shpejtesin e downloadit   Sat Jan 17, 2009 11:38 pm

Start - run - gpedit.msc
te Computer Configuration - shkojm - Adiministrative Templates
Network - QoS Packet Scheduler
klikoni 2 here mbi Limit reservable bandwith
aktivizojm aty Enabled edhe e bojm aty 100 (max.) edhe klikojm Apply
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si me rrit shpejtesin e downloadit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mimoza Dajçi:DUA TË RRIT NDJESHMËRINË PËR FATIN E NJERIUT TË KOSOVËS NË PËRDITSHMËRI DHE ARDHMËRI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
( ( KsT-GrouP ) ) :: Panelli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: