ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shpejtoje rrejtin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Enisi.1Numri i postimeve : 635
Join date : 17/01/2009

MesazhTitulli: Shpejtoje rrejtin   Sat Jan 17, 2009 11:41 pm

Ma se pari shkon start>>> RUN>>>>gpedit.msc dhe masne shtypeni enter masi ta shtypni ju qelet nje faqe tjeter dhe ktu shkoni qeshtu
Hapeni"local computer policy"
Hapeni "administrative templates"
Hapeni "network"
Hapeni "QoS Packet Scheduler"
Ne Anen e djatht te dritares klikoni ne "limit reservable bandwidth" Dhe klikoni ne "enabled"
Pak ma posht masi e keni bo ENABLED shkoni te Bandwidth limit %" dhe ndrojeni ate prej ne 20 (apo sa eshte) ne 0 dhe klikoni OK....
Masi ti kryni qeto valla u kon mire me ja bo ni ristart masne e shini vet efektin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Shpejtoje rrejtin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
( ( KsT-GrouP ) ) :: Panelli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: