ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 "trefisho" shpejtësine e DOWNLOADIT

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Enisi.1Numri i postimeve : 635
Join date : 17/01/2009

MesazhTitulli: "trefisho" shpejtësine e DOWNLOADIT   Sat Jan 17, 2009 11:49 pm

Qe qysh duhet te trefishoni shpejtesine e DOWNLOADIT.

Une nuk mar pergjegjsine nese juv ndodh diqka PC-s tuaj.mund ta arrini shpejtsini e download psh. nga 190kb/s deri ne 600kb/s.TESTED


Bone save as ket FILe si tweak.reg


Cito:
REGEDIT4
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Tcpip\Parameters]
"TcpWindowSize"=dword:faf0
"Tcp1323Opts"=dword:0

dhe tani shkoni ja boni SAVE AS ketij file me emrin undo.inf


Cito:
[Version]
signature=$CHICAGO$

[DefaultInstall]
DelReg=Delete_Reg_Entries


[Delete_Reg_Entries]
HKLM,System\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Param eters,TcpWindowSize
HKLM,System\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Param eters,Tcp1323Opts

pastaj te ky FILE i II shko click me te djathten edhe ja boni RUN.
..>pastaj duhet tja boni REBOOT PC tuaj per te pasur efekt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
"trefisho" shpejtësine e DOWNLOADIT
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» "Dublinasit" Pjesa e I
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Qamil L. Zekolli:Me rastin e përkujtimit të trembëdhjetëvjetorit të rënjes heroike të Komandantit të Brigadës 121-"Kumanova" të UCK-së, Ismet Jashari dhe 65 dhe Dëshmorëve të kësaj Brigade
» Lidhja e shkrimtarëve të Kosovës (LSHK), nxori numrin 2 të revstes "Metafora"
» IDRIZ ZEQIRAJ:ADRESIMI I SAKTË I AKUZËS NGA EULEX-I-HIPOKRIZIA E TURPSHME E KALEMXHINJVE POLITIKË DHE "INTELEKTUALË"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
( ( KsT-GrouP ) ) :: Panelli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: