ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Bone Pc ma Te shpejjt

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dj.LannTi
Admin


Numri i postimeve : 37
Join date : 17/01/2009

MesazhTitulli: Bone Pc ma Te shpejjt   Sat Jan 17, 2009 5:18 pm

Bej Pc tuaj Me te shpejt
Shkojm
start > run > Shkruaj regedit dhe ENTER
Hapet Dritarja Regedit Pastaj Shkoni :
HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > CurrentControlSet > Control > SessionManager > MemoryManagement > PrefetchParameters
Tani Gjeni :
--EnablePrefetcher--
aty e keni 3 Ju beneni 5.
Pasi ta Kryeni ne Regedit ristartoni Kompjuterin..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Dj.LannTi
Admin


Numri i postimeve : 37
Join date : 17/01/2009

MesazhTitulli: Re: Bone Pc ma Te shpejjt   Sat Jan 17, 2009 5:18 pm

shpreoj ta kuptonni
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Bone Pc ma Te shpejjt
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
( ( KsT-GrouP ) ) :: Panelli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: