ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si të heqim virusin që u dërgohet bashkëbisedesve në MSN?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Enisi.1Numri i postimeve : 635
Join date : 17/01/2009

MesazhTitulli: Si të heqim virusin që u dërgohet bashkëbisedesve në MSN?   Sun Jan 18, 2009 1:11 am

Kam Parë Se Shum Prej Njerzëve Ankohen me Këtë virus Vendosa Që Ta Shkruaj Një Tuto Të Lehet Për Fshirje Të tij.
pic01.jpg.msn Është Një Malware(virus) i Thjesht,Ështe krijuar Me Notepad txt Tani eshte Konvertuar JPEG Fotografi
Pastaj Prej Jpeg Exe.file dhe ket virus e kan nderlidhur me host Ne MSN, Dhe Nëse hap Ndonjë E-mail
Që Të Gjith bashkëbisedesve Ju Ri-Shfatet Kjo !!


.............
NE HOST File.
.............

Windows Vista = C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERS\ETC
Windows XP = C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERS\ETC
Windows 2K = C:\WINNT\SYSTEM32\DRIVERS\ETC
Win 98/ME = C:\WINDOWS

Kjo Është Faqja Në Të cilen Përmban Këtë Malware
fotografit.load4.net
load4.net

http://fotofallery.load4.net/fotogal...li@hotmail.com

Vazhdojm...
Nëse Keni Deshir Për Ta Fshir Këtë Virus Ju Nevoitet Programi i Ashtu Quajtur HIJACKTHIS
Mundë Të Shkarkoni Linkun e Më Poshtëm

http://download.hijackthis.eu/hijackthis_199.zip

Ne Fillim shkarkojm Hijackthis
Tani Pas shkarkimit e (ekstratojm) Në Desktop
1.Hape programin Hijackthis dhe zgjidh mundesinë e dytë "Do a system scan only"
Pastaj Prisni Disa sekonda deri Sa Të Përfundoj Skanimi
2.Pastaj Gjejeni Këto Ndo Njërën prej këtyre Më Poshtëme


C:\WINDOWS\live.messenger.com
C:\WINDOWS\system32\lfofhwfv.ini

3.Vendosjani tick-in Aty,Dmth Piken Me ja Vendos
4.Shtype ne hijackthis FIXED CHECKED
5.Tani Shtype Config.. >> Shiko Lart Tek Menyja BAckups >>Dhe Shtype Delete Dhe do të Fshihet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si të heqim virusin që u dërgohet bashkëbisedesve në MSN?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Spiunët dhe bashkëpunëtorët e diktaturës, mos lejohen as në media
» Prishtinë: Vritet Diana Kastrati nga ish-bashkëshorti
» Fiqri Shahinllari:Thanas Floqi-Bashkëpuntor i Qemalit,jurist, mëses...
» Pango: Skandali seksual, skemë e Top Channel në bashkëpunim me opozitën
» Flet Hasan Zeneli, bashkëluftuar i Zahir Pajazitit (5)[/

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
( ( KsT-GrouP ) ) :: Panelli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: