ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kaka kërkon nga City mundësi largimi nё vitin 2010

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dj.sLayeD
Admin


Numri i postimeve : 94
Join date : 17/01/2009

MesazhTitulli: Kaka kërkon nga City mundësi largimi nё vitin 2010   Sat Jan 17, 2009 5:25 pm

Kaka ёshtё nё rrugё pёr tё kompletuar transferimin e tij 108 milionё funtesh tek Manchester City (120 milionё euro), por, si pjesё tё marrëveshjes ka kërkuar qё ekipi anglez tё fusë njё pikё tё veçantё qё do t’i lejojё tё largohet.

Siç shkruan Corriere Dello Sport, ekipi nga Premierliga ka pranuar kёrkesёn e tij, nga e cila klubi do tё humbte 55 milionё euro nёse ajo realizohet nё tё ardhmen.

Kaka ka kërkuar qё tё mund ta blejё kontratën e tij pёr 65 miliionё euro, e cila do t’i mundësonte atij tё largohet nёse planet dhe premtimet e Cityt nuk materializohen.

Si shtesё, braziliani ka kërkuar 20% rritje tё tё ardhurave tё tij vjetore si kompensim qё nuk do tё mund tё luajё nё Ligёn e Kampionёve nё sezonin e ardhshёm.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kst-crew.forumotion.com
 
Kaka kërkon nga City mundësi largimi nё vitin 2010
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kryeministri kërkon llogari nga Armend Zemaj
» Miradije Gashi:EDUKIMI I FËMIJËVE KËRKON PËRKUSHTIM
» Xhevat Rexhaj: S'mund të pajtohem se ka vdekur Ibrahim Rugova
» Beka: 24 raste të vetëvrasjeve në gjashtëmujorin e parë të vitit 2010
» Buxheti i Kosovës për vitin 2012 parashihet të jetë 1.5 miliardë euro

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
( ( KsT-GrouP ) ) :: Diskutime të ndryshme :: Sport-
Kërce tek: