ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si të fusim të dhëna në CD të thjesht më shum se një herë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Enisi.1Numri i postimeve : 635
Join date : 17/01/2009

MesazhTitulli: Si të fusim të dhëna në CD të thjesht më shum se një herë   Sun Jan 18, 2009 9:29 pm

Ky eshte nje tutorial/mesim
se si ta bejme nje CD te thjesht temundemi te shtijm t'dhena me shum se njeher
po ashtu edhe ti fshijm ato e te shtim tjera

vazhdojm..

1. Duhet ta keni te instaluar Nero
ju rekomandoj ta perdorni kete , eshte e thjesht me pak madhesi dhe kryn pun
Download Nero 7.7.5.1 12MB

2. Pasi ta hapni Nero Burning Rom
Per me bo CD-n qe me mujt me shti prap gjera ateher e selektojm Start Multisession disc

I djegim fajllat qe deshirojm mi qit psh 10MB (dhe mbesin edhe 690MB tjera)
nese deshirojm qe prap te fusim fajlla ne CD, at'her e fusim cd-n edhe shkojm prap ne Nero Burning Rom
vetem se tasht e zgjedhim Continue Multisession disc

edhe aty paraqitet per me zgjedh (se ruhen psh ke shti 2her t'dhena at'her i ki me dat edhe ore kur i ke fut
te dhenat) nese e zgjedh te mramten at'her ato te gjitha ruhen dhe futen tjerat
por nese e zgjedh te paren ose ndonje ne mes ato qka gjinden nen te humbin dhe dalin ne CD vetem ato
qka i keni shti ma heret edhe kto tasht qe doni mi shti

nese doni mi fshi t'gjitha at'her e zgjedhni ma te nalten dmth te paren edhe i fusni tjerat
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si të fusim të dhëna në CD të thjesht më shum se një herë
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Nëse Agim Ramadani, Sali Çekaj... nuk janë heronj, atëherë kush janë?
» Krajka: Kënga e Vaçe Zelës që u këndua vetëm një herë
» Arratiset për herë të tretë nga burgu
» Arsim Mulliqaj:Në Pranverën e vitit 1981 e njofta për herë të parë Kosovën, tash 30 -të vite më parë
» Po ta jap jetën me pushkë në duar më duket porsi të lind për herë të dytë thoshte Deshmori i UçK –Së Kolë N.Mirdita

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
( ( KsT-GrouP ) ) :: Diskutime të ndryshme :: Tema te Lira-
Kërce tek: