ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 IFFHS: Ferguson trajneri më i mirë në botë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Enisi.1Numri i postimeve : 635
Join date : 17/01/2009

MesazhTitulli: IFFHS: Ferguson trajneri më i mirë në botë   Sun Jan 18, 2009 11:19 pm

Trajneri i Manchester Unitedit, Sir Alex Ferguson, është votuar si trajneri më i mirë në botë për klube për vitin 2008, nga Federata Ndërkombëtare e Historisë së Futbollit dhe Statistikave (IFFHS).
Për herë të fundit skocezi është vlerësuar si trajneri më i mirë në vitin 1999 kur e kishte fituar Ligën e Kampionëve me Manchester United, ndërsa gjatë vitit 2008 sërish u përsërit historia.

Dhjetë trajnerët më të mirë të klubeve për vitin 2008:

1. Sir Alex Ferguson (Manchester United)

2. Dirk Advocaat (Zenit St Petersburg)

3. Edgardo Bauza (LDU de Quito)

4. Arsene Wenger (Arsenal)

5. Rafa Benitez (Liverpool)

6. Carlos Luis Ischia (Boca Juniors)

7. Roberto Mancini (Inter Milan)

8. Avram Grant (Chelsea)

9. Manuel Jose Jesus Silva (Al-Ahly Cairo)

10. Frank Rijkaard (Barcelona)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
IFFHS: Ferguson trajneri më i mirë në botë
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mirëse erdhe moj pranverë!
» Fjalë të Urta - Mirësia; Drejtësia
» Nuk kemi besuar se ekziston një organizim kaq i mirë i FFSHGJ-së dhe i klubeve shqiptare në Gjermani
» Skënder Zogaj:FARK-u ishte strukturë legale, e mirëfilltë ushtarake
» Burbuqe Thaçi: Sherri i mikut të mirë në ditët e vështira!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
( ( KsT-GrouP ) ) :: Diskutime të ndryshme :: Sport-
Kërce tek: