ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Arsenali ruan hapin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Enisi.1Numri i postimeve : 635
Join date : 17/01/2009

MesazhTitulli: Arsenali ruan hapin   Sun Jan 18, 2009 11:19 pm

Siç bëri Manchesteri dhe Chelsea, edhe topçinjtë e Arsenalit i kanë lënë për në minutat e fundit të ndeshjes golat të cilët i sollën fitoren prej 3-1 ndaj Hull Cityt.
Të zgjedhurit e Arsene Wenger kaluan në epërsi pas gjysmë ore lojë, me anë të një goli të shënuar me kokë nga Adebayor, pas një harkimi nga këndi të Van Persiet.

Por, pjesa e dytë nuk ishte aq e këndshme për mysafirët me vendasit që filluan të kundërpërgjigjën e që rezultoi me golin e barazimit. Pas një aksioni të mysafirëve, Bernard Mendy harkoi për të gjetur saktësisht kokën e Daniel Cousin (65’).

Por, inkuadrimi i Bendtner ishte sërish me fat për Wengerin. Pas një loje të mirë të Van Persiet, ishte francezi Samir Nasri që shënoi nga afërsia, tetë minuta para fudnit të ndeshjes.

Rezultatin e vulosi pikërisht Bendtner tre minuta para fundit të kohës së rregullt. Sulmuesi danez shënoi pas një asistimi nga Van Persie, i cili megjithatë u duk se ishte jashtë loje.

Me këtë fitore Arsenali vazhdon të qëndrojë në pozitën e pestë me 41 pikë, duke ruajtur hapin në krahasim me vendin e katërt ku gjendet Aton Villa me tri pikë më shumë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Arsenali ruan hapin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
( ( KsT-GrouP ) ) :: Diskutime të ndryshme :: Sport-
Kërce tek: