ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Abramovich kërkon blerës pёr Chelsean

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Enisi.1Numri i postimeve : 635
Join date : 17/01/2009

MesazhTitulli: Abramovich kërkon blerës pёr Chelsean   Sun Jan 18, 2009 11:20 pm

Mediat angleze kanё përcjellё lajmin se pronari i Chelseat, Roman Abramovich, ёshtё nё kërkim tё njё blerësi tё klubit dhe tashmё u ёshtё drejtuar disa kompanive tё Lindjes sё Afёrt.
Spekulohet se disa bashkёpunёtorё tё Roman Abramovich kanё udhëtuar pёr nё Arabinё Saudite dhe Dubai pёr tё parё interesimin pёr ndonjë blerje eventuale tё Chelseat.

Mediat lajmёrojnё se tashmё ёshtё zhvilluar njё takim me njё anëtar tё familjes mbretërore tё Arabisё Sadite.

Sipas parashikimeve, pala e cila do tё interesohet ta blejё Chelsean, do tё duhet t’i paguajë Abramovichit rreth 800 milionё funte.

Miliarderi rus e bleu klubin nё vitin 2003 pёr 60 milionё funte, por investoi shuma tё mёdha tё parave qё rezultoi me dy tituj tё fituar nё Premierligё (2005 dhe 2006) si dhe me arritjen nё finale tё Ligёs sё Kampionёve nё vitin e kaluar, tё cilёn e humbёn nё penalti ndaj Manchester United.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Abramovich kërkon blerës pёr Chelsean
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
( ( KsT-GrouP ) ) :: Diskutime të ndryshme :: Sport-
Kërce tek: