ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 SI te kshyrni a asht telefoni juaj original

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dj.LannTi
Admin


Numri i postimeve : 37
Join date : 17/01/2009

MesazhTitulli: SI te kshyrni a asht telefoni juaj original   Sat Jan 17, 2009 5:34 pm

Shtype kete kod ne telefon *#06# , pastaj do te shfaqet nje numer ne ekran :

PSH. 123456789101112131415 , mbaje mend numrin e 7 dhe te 8.

1.Nese numri i shtate dhe i tete eshte 02 ose 20 Kjo do te thot qe tel. juaj eshte i prodhuar ne Emiratet e bashkuara Arabe.
2.Nese numri i shtate dhe i tete eshte 08 ose 80 Kjo do te thot qe tel. juaj eshte i prodhuar ne Gjermani.
3.Nese numri i shtate dhe i tete eshte 01 ose 10 Kjo do te thot qe tel. juaj eshte i prodhuar ne Finlande.
4.Nese numri i shtate dhe i tete eshte 13 Kjo do te thot qe tel. juaj eshte i prodhuar ne Azerbejxhan dhe eshte i demshem per shendetin tuaj.
5.Nese numri i shtate dhe i tete eshte 00 Kjo do te thot qe tel. juaj eshte prodhim origjinal.

Per telefonat Nokia 01 ose 10 eshte njejt si 00 pasi Finlanda eshte vendi i prodhimit te Nokia-s
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Dj.LannTi
Admin


Numri i postimeve : 37
Join date : 17/01/2009

MesazhTitulli: Re: SI te kshyrni a asht telefoni juaj original   Sat Jan 17, 2009 5:36 pm

ju falemnderit per mirkupimm
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Dj.LannTi
Admin


Numri i postimeve : 37
Join date : 17/01/2009

MesazhTitulli: Re: SI te kshyrni a asht telefoni juaj original   Sat Jan 17, 2009 5:37 pm

thnx
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: SI te kshyrni a asht telefoni juaj original   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
SI te kshyrni a asht telefoni juaj original
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Si do të ishte emri i juaj në japonisht?
» Nga Flori Bruqi:Kush është Behgjet Pacolli ?‏
» Fjalë të Urta - Trimëria, Besa
» Isa Boletinit: Une jam mire kur asht mire Shqipnia
» SI TE HUMBNI PESHEN E TEPERT

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
( ( KsT-GrouP ) ) :: Panelli i Kontrollit :: Tutorials & Mësime-
Kërce tek: