ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 NBA: Yao ndihmon Houston të mposhtë Miamin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Enisi.1Numri i postimeve : 635
Join date : 17/01/2009

MesazhTitulli: NBA: Yao ndihmon Houston të mposhtë Miamin   Sun Jan 18, 2009 11:21 pm

Yao Ming ka shënuar 26 pikë dhe ka realizuar 10 kërcime për të ndihmuar ekipin e tij Houston Rockets të mposhtë Miami Heat me rezultat 93-86.
Për Rockets, që luajtën pa të lënduarit Tracy McGrady dhe Ron Artest, Rafer Alston kontribuoi me 22 pikë, ndërsa 17 të tjera erdhën nga Van Wafer. Kjo ishte fitorja e 25 e Houton, përkundër 16 humbjeve.

Dwyane Wade shënoi 29 pikë për Miami Heat. Shawn Marion realizoi 20 pikë dhe 10 kërcime. Miami tash ka 21 fitore dhe 18 humbje këtë sezon.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
NBA: Yao ndihmon Houston të mposhtë Miamin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
( ( KsT-GrouP ) ) :: Diskutime të ndryshme :: Sport-
Kërce tek: