ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Premier League, 11-të më të mirët në javën e 21-të

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Enisi.1Numri i postimeve : 635
Join date : 17/01/2009

MesazhTitulli: Premier League, 11-të më të mirët në javën e 21-të   Sun Jan 18, 2009 11:23 pm

Derbi evropian këtë vikend u zhvillua në Old Trafford ndërmjet Manchester United dhe Chelseat, i cili përfundoi me fitoren e Djajve të Kuq me rezultat 3-0. Arsenali e mposhti Boltonin me rezultat minimal, 1-0, ndërsa Liverpooli barazoi kundër Stoke Cityt, dhe nëse United fiton në dy ndeshjet e mbetura, atëherë do të kalojë në pozitën e parë në tabelë.
Njëmbëdhjetë më të mirët e javës së 21-të në Premier League (4-3-3):

Portier: Shay Given (Newcastle United)

Mbrojtës: Patrice Evra (Manchester United), Nemanja Vidic (Manchester United), Danny Shittu (Bolton Wanderers), Curtis Davies (Aston Villa)

Mesfushorë: Ryan Giggs (Manchester United), Wilson Palacios (Wigan Athletic), Mikel Arteta (Everton)

Sulmues: Ashley Young (Aston Villa), Robin Van Persie (Arsenal), Wayne Rooney (Manchester United)

Ndeshje të mira treguan edhe:

Jonny Evans (Manchester United)
Marouane Fellaini (Everton)
Kenëyne Jones (Sunderland)
Rory Delap (Sunderland)
Tim Howard (Everton)
Maynor Figueroa (Wigan Athletic)
Phil Jagielka (Everton)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Premier League, 11-të më të mirët në javën e 21-të
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mirëse erdhe moj pranverë!
» Fjalë të Urta - Mirësia; Drejtësia
» Nuk kemi besuar se ekziston një organizim kaq i mirë i FFSHGJ-së dhe i klubeve shqiptare në Gjermani
» Skënder Zogaj:FARK-u ishte strukturë legale, e mirëfilltë ushtarake
» Burbuqe Thaçi: Sherri i mikut të mirë në ditët e vështira!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
( ( KsT-GrouP ) ) :: Diskutime të ndryshme :: Sport-
Kërce tek: