ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Adelina Ismajli

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dj.sLayeD
Admin


Numri i postimeve : 94
Join date : 17/01/2009

Adelina Ismajli Empty
MesazhTitulli: Adelina Ismajli   Adelina Ismajli I_icon_minitimeSun Jan 18, 2009 11:28 pm

Kengetarja shqiptare nga Kosova Adelina Ismaili eshte nje kengetare qe ne estraden e muzikes shqiptare per 20 vjet rresht ka argetuar publikun shqiptar si ne Kosove, Maqedoni, ShqipAdelina Ismaili prej ne moshe te re ka filluar te mirret me muzike. Talenti i saj eshte i pakontestueshem. Mirepo Adelina Ismaili pervec muzikes dhe kenges shqipe, publikut shqiptar i ka prezentuar dicka edhe me shume se muzika. Ajo ka qene e zgjedhur edhe si "Miss Kosova" ne fillim te viteve te nentedhjeta.eri dhe Diaspore.Paraqitja e Adelina Ismailit ne skenen e muzikes shqiptare ka qene me plote surpriza si ne tekstin e kengeve, muzikes, veshjes, pamjes, vallezimit, etj. Lirisht mund te themi se Adelina Ismaili me talentin e saj ka qene nje pasqyre e vertete e kohes se vuajtjeve shqiptare, nje rebelim i vertete qe nuk eshte pajtuar me shume sende ne Kosove dhe jeten e perditshme te shqiptareve. Sidomos Adelina nuk e ka pranuar poziten inferiore te femres shqiptare ne shoqeri. Ndonjehere vete veshja, pamja e Adelina Ismailit neper video klipe te shumta te saj mund te tregon me shume se vet teksti i kengeve te saja.
Te gjithe e dijme se Adelina Ismaili ne skenen e muzikes shqiptare u fut pikerisht atehere kur populli shqiptar i Kosoves gjindeshte nen okupimin serb. Adelina permes kengeve dhe spoteve te saja tregonte se rinia shqiptare dhe vete Adelina nuk pajtohen me politiken defensive shqiptare. Nuk pranojne okupimin serb dhe tkurrjen e shqiptareve ne zgripce. Aju permes kenges do te na thote "deri kur keshtu.." Adelina ne nje spot te vetin do te vesh uniforme ushtarake, pastaj do te kendoj kengen "Lavdi Ushtarit", ne nje tjeter do t'i perkujtoj deshomoret e Kosoves "Zahir Pajaziti".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kst-crew.forumotion.com
 
Adelina Ismajli
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
( ( KsT-GrouP ) ) :: Diskutime të ndryshme :: V.I.P Botrore dhe Shqiptare-
Kërce tek: