ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Labinot Tahiri

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dj.sLayeD
Admin


Numri i postimeve : 94
Join date : 17/01/2009

Labinot Tahiri Empty
MesazhTitulli: Labinot Tahiri   Labinot Tahiri I_icon_minitimeSun Jan 18, 2009 11:31 pm

Labinot Islam Tahiri i njohur në pubikë me nofkën LABI, u lind në Prishtinë më 18 dhjetor 1979.
Labinoti është një këngëtarë i talentuar në të gjitha zhanret muzikore. Ka një zë që dallon nga të tjerët dhe është i mirëpritur kudo.
Ka të mbaruar shkollën e mesme, në pamundësi që të vazhdoië tutje, duke patur parasysh kushtet e shkollimit gjatë okupimit të Kosovës s'kishte shkolla, po shtëpi shkolla.
Lidhur me muzikën Labi filloi të këndojë që në moshën e re duke i përcjelur hapat e babit të tij.
Labi këndonte në koncerte që oranizonte shkolla për ditëlinjde të shkollës por edhe programe festive që mbaheshin në qytetin e Ferziajit për festat Kombëtare. Ishte vështirë të këndohej në kohën kur Labi këndonte sepse shtepia e kulturës ishte e mbyllur për shqiptarët dhe koncertet mbaheshin në mënyrë "ilegale" për kohën e atëhershme. Gradualisht aktiviteti i tij prej këngëtari po rritej përditë e më shumë siq thotë edhe vetë Labi: me ndihmen e zotit arrita deri këtu dhe nuk do të ndalem sepse publikut do t'i ofrojë gjithnjë një risi dhe knaqësi.Deri më tani është paraqitur kudo mbrenda dhe jashtë vendit. Djal bujar dhe fisnik i cili ndihmon shumë të tjerët sidomos familjeve që gjinden në kushte të vështira ekonomike dhe shpirtërore.
Labi ka të relizuar kater(4) albume si dhe gjashte videoklipe perfshire edhe dy duete te mrekullueshme me kengetaret:
1."Syni i zi" me Leonora Poloska
2."Mos shiko tjeter" me Greta Koqi
Albumet qe i ka realizuar Labi janë:
1.Mbretereshe e Bukurise
2.Me ndjenja mos luaj
3.Lamtumire LIVE
4.Çikat si ti kane nafake
Video Klipet qe i ka realizuar kengetari Ferizajas Labi janë:
1.Mbretereshe e Bukurise
2. Me ndjenja mos luaj
3.Tradhtare
4.Eshte faji yt
5.Çikat si ti kan nafakë
6.Mos shiko tjeter me Greta Koçin
Po ashtu Labi ka realizuar shumë Potpuri te bukura Live si dhe shume keng te tjera qe nuk gjenden ne albumet e tij te mrekullueshem.
Dëshira e tijë e flakët është të këndojë me këngëtar të mëdhenjë si yje të vjetër të folklorit shqiptarë si Ismet Peja, dëshirë e cila tani u realizuar.Labi kendoi me Ismet Pejen dhe Visar Pejen se bashku ne programin e vitit te ri 2007 nje keng te bukur te quajtur "SOFRA KOSOVARE" kenga doli shume e bukur dhe shume e pelqyer nga publiku i gjere i ketyre kengetareve ku edhe sot degjohet me ëndje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kst-crew.forumotion.com
 
Labinot Tahiri
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
( ( KsT-GrouP ) ) :: Diskutime të ndryshme :: V.I.P Botrore dhe Shqiptare-
Kërce tek: