ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Viktor Palokaj (UNIKKATIL)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dj.sLayeD
Admin


Numri i postimeve : 94
Join date : 17/01/2009

Viktor Palokaj (UNIKKATIL) Empty
MesazhTitulli: Viktor Palokaj (UNIKKATIL)   Viktor Palokaj (UNIKKATIL) I_icon_minitimeSun Jan 18, 2009 11:32 pm

Viktor Palokaj I njohur si Rebel a.k.a (also known as) Unikkatil eshte nje rep kengetar kosovar qe jeton ne USA,atje ai shkruan dhe inqizon kenge shume te pelqyera dhe te kerkuara nga rinia kosovare.
Mirepo edhe pse ai eshte afirmuar vone duhet te cekim qe Viktori ka filluar te mirret me rep qe ne moshe shume te hershme.
-Me 1992 Unikkatili inqizoi kenget e tij te para “Demokraci” dhe “Ta zdhukim Policin” dhe me 1993 ai inqizoi kengen e pare profesionale me titull :zingjiret qe s’kputen”.
Pas disa vitesh,saktesisht me 1995 Viktori perjetoi nje tragjedi,shoku I tij I ngushte Dren Thaqi u godit nga treni dhe vdiq,per kete ndodhi ai shkroi dhe inqizoi kengen “Shpirti N’Paqe” si kujtim per Drenin.
Ne kohen kur per nje fjale kunderSerbise paguaje shtrenjte Unikkatili shkroi kenge net e cilat permendeshin emra te policve serb si ajo “Vdekje Serbis” e megjithate Radio Selavia ne Pristhtin frikoheshin t’I emetonin keshtu qe nga te gjitha kenget e Unikkatilit aso kohe u emitua vetem “shpirti n’paqe”.Muzika qe bente Unikkatili ishte Hip-Hop eksplicit,net e cilin pa frike paraqiste realitetin ashtu si ishte dhe keto ishin arsyet kyqe te mos afirmimit te tij ne ate kohe.Ndonese do mund te zgjedhte rrugen e lehte deri te fama duke mos perdorur shprehje eksplicite ose fjale kunder pushtetit te asaj kohe sic kishin bere shumica apo te gjith reperet tjere te asaj kohe,ai nuk nderroi stilin e tij dhe mbeti reper eksplicit dhe real,por I panjohur.
Me 1996 Unikkatili u fut ne perleshje me nje familje shqiptare dhe hyri ne gjak me ta.Kjo ishte arsyeja pse familja e tij vendosi te shperngulet per ne SHBA.Ata u vendosen ne Bronx(New York),vend ky mjaft I banuar nga komuniteti shqiptar.Me 1998 Unikkatili e ben nje kenge sme disa anetare te ABI,te cilen e titulluan “ Albanian Rule” dhe ishte me shum freestyle dhe shaka.Ne pot e njejtin vit Unikkatili punon kengen “ifi die u die” kenge kjo e cila nga shum shqiptare shihet si kenga me e mire rep e stilit western.
-Viktori kur arriti ne USA menjehere e formoi klanin TBA (The Bloodu Alboz) ne te cilin nje pjese e anetareve mirren me muzik rep,nder ta me te njohurit jane:Z.E.F ,Miloti, Ye-Toni,Polo,Zeni,Presioni(I cili kendon vetem shqip),Fame,Special-K,Tee etj.Unikkatili ka edhe studion e tij te inqizimeve te emeruar “CONQUEROR RECORDS” net e cilen punon te gjitha kenget e tij dhe aty ka punuar albumin e tij te titulluar “SHIHEMI N’PERKUJTIME”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kst-crew.forumotion.com
Dj.sLayeD
Admin


Numri i postimeve : 94
Join date : 17/01/2009

Viktor Palokaj (UNIKKATIL) Empty
MesazhTitulli: Re: Viktor Palokaj (UNIKKATIL)   Viktor Palokaj (UNIKKATIL) I_icon_minitimeSun Jan 18, 2009 11:34 pm

The Bloody Alboz ( ( UniKKaTiL ) )
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kst-crew.forumotion.com
 
Viktor Palokaj (UNIKKATIL)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
( ( KsT-GrouP ) ) :: Diskutime të ndryshme :: V.I.P Botrore dhe Shqiptare-
Kërce tek: