ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Miranda Hashani

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dj.sLayeD
Admin


Numri i postimeve : 94
Join date : 17/01/2009

Miranda Hashani Empty
MesazhTitulli: Miranda Hashani   Miranda Hashani I_icon_minitimeSun Jan 18, 2009 11:33 pm

lindur në metropol te Francës ne Paris,me kthimin e prindërve të saj nga Parisi në Shkup,Miranda ishte 3 vjeçare, asaj ju deshtën vetëm edhe 2 vite për t` filluar me aktivitetët e saja. Ajo me këngën filloi të jetoj qysh nga mosha 5 vjeçare!Duke parë talentin e saj, në moshën 10 vjeçare ftohët në studion e Radio Televizionit të Shkupit, ku edhe bënë inçizimin e disa këngëve për fëmijë!Po thuaj nuk kishte koncerte, festivale, Shqipëri Kosovë, Maqedoni e të mungente Miranda, fal talentit të saj ku edhe insistonin qe ajo patjetër të merrte pjesë! Kjo dëshmohët edhe nga shpërblimet dhe çmimet qe i mori! Viti 1992 ishte viti që Mirandën e bëri përgjithmonë Këngëtare me plot kuptim të fjalës, ishte vit ku edhe më shumë filluan përkushtimet dhe angazhimet e saja më të mëdha për këngën!Miranda ka 6 Albume të edituara, Gjithmonë besnike në këngën e mirëfillt shqipe, dhe poashtu ishte një nga këngëtaret e para që krijoj muziken moderne tek ne shqiptaret. Gjithmonë ka nxjerr këngë qe nuk vdesin për një sezonë, por jetojnë gjat!Vlenë të përmenden edhe Videoklipet te realizuara nga profesionistët: ME MUNGON, KUDO ME KEND, dhe videoclipi MOS ME LINI VET nje super hit ne gjitha televizionet dhe radiostacionet shqiptare, ku edhe i paraprin albumit të saj me te ri i cili shpejt do te del ne shitje. Miranda me gjithë shpirt do ua paraqes adhuruesve të vet Albumin e ri ,dhe nuk do i zhgënjej, Nga një talente e përkushtuar siç është Miranda, adhuruesit e saj gjithmonë do kanë kënaqësinë se çka ajo do u sjell si në : skenë, ashtu edhe në videoklipe!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kst-crew.forumotion.com
 
Miranda Hashani
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
( ( KsT-GrouP ) ) :: Diskutime të ndryshme :: V.I.P Botrore dhe Shqiptare-
Kërce tek: