ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Portreti i Obames ne plazhen e barcelones

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dj.sLayeD
Admin


Numri i postimeve : 94
Join date : 17/01/2009

Portreti i Obames ne plazhen e barcelones Empty
MesazhTitulli: Portreti i Obames ne plazhen e barcelones   Portreti i Obames ne plazhen e barcelones I_icon_minitimeSun Jan 18, 2009 11:41 pm

Në vend të vizatimit në pëlhurë me brushë, Gerada portretin e kandidati demokrat Barak Obama e bën me makina për ndërtimtari në dheun e një plazhi në Barselonë.
Sepse ai dëshiron që puna artistike të kryhet deri nesër, kur edhe janë zgjedhjet në SHBA. Atë e ndihmojnë edhe shumë vullnetarë. Gerada e ka emëruar portretin "Pritjet" përshkak, siç thotë, shpresave të mëdha politike që Obama i ka ngjallur tek simpatizuesit e tij. Ai ka vendosur ta portretizojë kandidatin demokrat sepse ai është ikonë, për shkak të prejardhjes së tij, të mesazheve që i dërgon dhe karrierës së tij.
Portreti do të shtrihet në një rafsh prej 1hektarësh dhe do të mund të shikohet përmes Google earth. Gerada, i cili nga mosha 4 vjeçare jeton në SHBA-të, është i njohur sipas portreteve të mëdha të tij, të cilët ishin ekspozuar në shumë vende të botës. Zakonisht inspirim i tij janë njerëzit e thjeshtë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kst-crew.forumotion.com
 
Portreti i Obames ne plazhen e barcelones
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
( ( KsT-GrouP ) ) :: Diskutime të ndryshme :: Kuriozitete-
Kërce tek: