ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Peshqit bllokojne autostraden n'Kine.......?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dj.sLayeD
Admin


Numri i postimeve : 94
Join date : 17/01/2009

Peshqit bllokojne autostraden n'Kine.......? Empty
MesazhTitulli: Peshqit bllokojne autostraden n'Kine.......?   Peshqit bllokojne autostraden n'Kine.......? I_icon_minitimeSun Jan 18, 2009 11:44 pm

Në provincën kineze Zeçijang aksidentohet një kamion që transportonte rreth 19 tonelata peshk të gjallë duke mbyllur autostradën për pesë orë.
Aksident trafiku me pasoja të pazakonta ndodhi këtyre ditëve në provincën kineze Zeçijang. Në rrugën rrëshqitëse nga moti me shi i përmbyt një kamion që transportonte rreth 19 tonelata peshk. Ai që zgjon interes është se peshqit kanë qenë të gjallë dhe mijëra prej tyre kanë mbushur autostradën me çka mbeti për pesë orë të tëra i mbyllur. Në pastrimin e rrugës ndihmuan edhe kalimtarët e rastit.
“Kur ndodhi fatkeqësia shumë njerëz filluan të vjedhin nga peshqit, pjesa më e madhe e tyre janë banorë lokal”, dëshmitari okular.
Sipas vozitësit të kamionit, vlera e peshqve të derdhur arin deri në 58 mijë dollarë. Për kinezet paraqet rëndësi e veçantë që prodhimet ushqimore të jenë të freskëta ashtu që në restorantet kineze peshqit ruhen të gjallë nëpër akuariume ku myshterinjtë vetë e zgjedhin peshkun që dëshirojnë të hanë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kst-crew.forumotion.com
 
Peshqit bllokojne autostraden n'Kine.......?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
( ( KsT-GrouP ) ) :: Diskutime të ndryshme :: Kuriozitete-
Kërce tek: