ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Detyr e thjesht

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Enisi.1Numri i postimeve : 635
Join date : 17/01/2009

MesazhTitulli: Detyr e thjesht   Sat Jan 17, 2009 7:07 pm

Në qoftë se është dhënë:
x-y=5
x*y=2
atëherë sa është x²+y²= ?
A. 23
B. 25
C.27
D. 29


preferohet.. menyre e zgjidhjes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Detyr e thjesht
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» POLICI MUHAMET MITAT LATIFI ME DETYRË NË GJILAN PARA LUFTE DHE MBAS LUFTE, KERCNON ME POROSI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
( ( KsT-GrouP ) ) :: Shkenca :: Matematikë-
Kërce tek: