ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shtetet Evropiane

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Enisi.1Numri i postimeve : 635
Join date : 17/01/2009

MesazhTitulli: Shtetet Evropiane   Sat Jan 17, 2009 7:13 pm

* Andora |
* Austria |
* Azerbajxhani1 |
* Belgjika |
* Bjellorusia |
* Bosnja dhe Hercegovina |
* Britania e Madhe |
* Bullgaria |
* Republika Çeke |
* Danimarka |
* Estonia |
* Finlanda |
* Franca |
* Gjermania |
* Greqia |
* Hollanda |
* Hungaria |
* Irlanda |
* Islanda |
* Italia |
* Kroacia |
* Letonia |
* Lihtenshtajni |
* Lituania |
* Luksemburgu |
* Maqedonia |
* Mali i Zi |
* Malta |
* Moldavia |
* Monako |
* Norvegjia |
* Polonia |
* Portugalia |
* Qipro2 |
* Rumania |
* Rusia1 |
* San Marino |
* Serbia |
* Shqipëria |
* Sllovakia |
* Sllovenia |
* Spanja |
* Suedia |
* Turqia1 |
* Ukraina |
* Vatikani |
* Zvicra

* Akrotiri2 |
* Dhekelia2 |
* Ishujt Faroe |
* Gjibraltari |
* Guernsey |
* Jan Mayen |
* Jersey |
* Ishulli i Burrit |
* Svalbard

* 1 - Shtet pjesërisht në Azi.
* 2. Gjeografikisht në Azi por i konsideruar Evropian për arsye historike dhe kulturore.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Shtetet Evropiane
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Dritan Ylli: Është koha të punojmë për Shqipërinë evropiane, zoti Klosi!
» Vladimir Bruçaj: Shqiptarët në Europë duhet të shkojnë të bashkuar, por si europian
» Rexhep Qosja: Letërsia shqipe nuk ka vlera evropiane
» Teki Dervishi:Falënderimi romak për 'Ovacion' ose Lopa e Indisë Evropiane
» Edita Tahiri: Sfidat e integrimeve evropiane dhe Kosova

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
( ( KsT-GrouP ) ) :: Shkenca :: Gjeografia-
Kërce tek: