ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Kerkon shum para per pantollona te humbura

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dj.sLayeD
Admin


Numri i postimeve : 94
Join date : 17/01/2009

Kerkon shum para per pantollona te humbura Empty
MesazhTitulli: Kerkon shum para per pantollona te humbura   Kerkon shum para per pantollona te humbura I_icon_minitimeSun Jan 18, 2009 11:44 pm

Një ish-gjykatës amerikan kërkon nga kompania për pastrim kimik dëmshpërblim prej 54 milionë dollarëve, për shkak të pantallonave të humbura.
Roj Pirson, ka përcaktuar se këtë vlerë duhet ta paguajë kompania për shkak të mbishkrimit "kënaqësi e garantuar", që ka qëndruar në derë.

Pirson konsideron se mbishkrimi është mashtrim dhe reklamë e rrejshme dhe për shkak të kësaj kërkon 1500 dollarë për çdo ditë sa ka qëndruar reklama aty.

Në shumën e llogaritur, janë përfshirë edhe 500 mijë dollarë për shpenzime gjyqësore, dy milionë dollarë për "pësimin e turpit dhe stresit mental", si dhe 15 mijë dollarë për huazim të makinës.

Ku proces gjyqësor zgjatë tashmë tre vite me radhë. /Makfaks/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit https://kst-crew.forumotion.com
 
Kerkon shum para per pantollona te humbura
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
( ( KsT-GrouP ) ) :: Diskutime të ndryshme :: Kuriozitete-
Kërce tek: