ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Eshte gejtur skeleti i nje vajze e operurar ne shek. III (Qashtu po Thuhet)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Enisi.1Numri i postimeve : 635
Join date : 17/01/2009

MesazhTitulli: Eshte gejtur skeleti i nje vajze e operurar ne shek. III (Qashtu po Thuhet)   Sat Jan 17, 2009 7:14 pm

Është gjendur në Veria, një zonë në veri të Greqisë, skeleti i një gruaje të re që ka jetuar në shekullin e tretë pas Krishtit e që tregon se mbi të është kryer nje ndërhyrje në tru, një formë operacioni kirurgjik i realizuar në prehistori, dhe i përshkruar më pas nga Hipokrati. “Kafka tregon një plagë dhe besojmë se është krijuar si pasojë e një ndërhyrjeje të ndërlikuar kirurgjikale, të realizuar nga një mjek ekspert ” shprehet Ioannis Graikos, drejtuesi I kërkimeveqë kanë nxjerrë në dritë skeletin e gruas
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Eshte gejtur skeleti i nje vajze e operurar ne shek. III (Qashtu po Thuhet)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» E pabesueshme – në Greqi gjendet skeleti i Gjigantit?
» Enver Bytyçi:Nihilizmi dhe teoria e argumentit
» Bimët dhe shtazët sheruese dhe ushqimore
» Skeleti gjigand
» Besi Bekteshi: Falja nuk është kulturë e demokracisë shqiptare, por standard që nuk do ta plotësojmë edhe për shumë vite

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
( ( KsT-GrouP ) ) :: Shkenca :: Gjeografia-
Kërce tek: