ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kerkon shum para per pantollona te humbura

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Dj.sLayeD
Admin


Numri i postimeve : 94
Join date : 17/01/2009

MesazhTitulli: Kerkon shum para per pantollona te humbura   Sun Jan 18, 2009 11:44 pm

Një ish-gjykatës amerikan kërkon nga kompania për pastrim kimik dëmshpërblim prej 54 milionë dollarëve, për shkak të pantallonave të humbura.
Roj Pirson, ka përcaktuar se këtë vlerë duhet ta paguajë kompania për shkak të mbishkrimit "kënaqësi e garantuar", që ka qëndruar në derë.

Pirson konsideron se mbishkrimi është mashtrim dhe reklamë e rrejshme dhe për shkak të kësaj kërkon 1500 dollarë për çdo ditë sa ka qëndruar reklama aty.

Në shumën e llogaritur, janë përfshirë edhe 500 mijë dollarë për shpenzime gjyqësore, dy milionë dollarë për "pësimin e turpit dhe stresit mental", si dhe 15 mijë dollarë për huazim të makinës.

Ku proces gjyqësor zgjatë tashmë tre vite me radhë. /Makfaks/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kst-crew.forumotion.com
 
Kerkon shum para per pantollona te humbura
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Anë të mira dhe më shumë pasoja negative
» Me para të shtetit shëtitje në Paris (Foto)
» Sipas serbëve, Flamuri ynë para Skenderbeut, paska pasur mbi shqiponjë një kryq
» POLICI MUHAMET MITAT LATIFI ME DETYRË NË GJILAN PARA LUFTE DHE MBAS LUFTE, KERCNON ME POROSI
» Besi Bekteshi: Falja nuk është kulturë e demokracisë shqiptare, por standard që nuk do ta plotësojmë edhe për shumë vite

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
( ( KsT-GrouP ) ) :: Diskutime të ndryshme :: Kuriozitete-
Kërce tek: